Profil firmy

Firma Pragoperun byla založena v roce 1991 a stala se tak první soukromou společností působící v oblasti prádelenských technologií a dalšího prádelenského vybavení v tehdejším Československu po roce 1989. Zákládajícími členy byli lidé, kteří již v předchozím politickém režimu de facto celou svoji profesní kariéru zasvětili prádelenskému provozu.

Od samého počátku se společnost Pragoperun věnovala servisní činnosti a prodeji prádelenského zařízení výhradně v oblasti průmyslových prádelen. V tomto období Pragoperun rovněž úspěšně navázal první významné obchodní kontakty s předními zahraničními výrobci prádelenské techniky a dalšího souvisejícího zařízení s cílem zpřístupnit nové moderní technologie tuzemským zákazníkům tak, aby byli konkurenceschopní na  trhu evropského hospodářského prostoru. Výrazným mezníkem ve vývoji společnosti byl tedy rok 1994, kdy se firmě podařilo získat výhradní zastoupení nejvýznamnějších výrobců prádelenské techniky – Kannegiesser a Primus-Lavamac.

I vlivem zahraničních partnerů tak firma postupně měnila svoji podobu, od drobnějšího podnikání k moderní společnosti podnikající podle nejmodernějších metod a pravidel. Firma Pragoperun vždy usilovala o přímé zastoupení zahraničních výrobců. To se podařilo, a proto může svým zákazníkům nabídnout vysoce profesionální služby, konkurenční ceny a nadstandardní podmínky.

Roku 2004 byla založena dceřiná společnost Pragoperun SK s. r. o. s 80% podílem Pragoperun, spol. s r. o. a 20% podílem Milana Žarnovického, který je rovněž jednatelem společnosti Pragoperun SK s. r. o., a tak bylo rozšířeno poskytování služeb i na slovenský trh.

V současné době hraje Pragoperun prim v oboru prádelenských technologií na českém a slovenském trhu. Podařilo se vybavit téměř 90% relevantních hráčů na českém a slovenském trhu průmyslových prádelen. Hlavní náplní společnosti je obchodní a servisní činnost orientovaná na rozdíl od řady konkurenčních firem výhradně na průmyslové prádelny. Zákazníci u nás naleznou komplexní péči – od poradenství a projekci, přes dodávku a montáž strojů, školení obsluhy, údržbu a servis až po dodávky náhradních dílů a spotřebního materiálu včetně zajištění financování. Jsme přesvědčeni, že pouze vysokou specializací a individualizací potřeb našich zákazníků jsme schopni poskytovat ty nejlepší služby.

Společnost Pragoperun je 100% česká firma (výpis z OR), která nemá žádné závazky vůči peněžním ústavům ani jiným organizacím. Vlastníme nemovitosti se skladovacími prostory a dílenským zázemím, nákladní a dodávkové automobily, osobní automobily pro servisní techniky, stroje na přepravu těžkých břemen (vysokozdvižné vozíky, hevery, paletizační vozíky a jiné transportní prostředky). Mimo vlastních prostor máme pronajaty další skladovací a dílenské prostory o ploše 120 m².